4 sposoby jak TANIO spłacić kredyt we frankach!

Z kredytem we franku szwajcarskim (CHF) boryka się wiele rodzin. Ci którzy zawarli umowę w latach 2007 i 2008 szczególnie dotkliwie odczuwają istotny wzrostu kursu CHF względem złotówki. Jak zatem postąpić, aby koszt kredytu walutowego był choć trochę niższy? Pamiętajmy! Oszczędzamy złotówki, dzięki czemu zbieramy w dłuższym czasie tysiące! Większe oszczędności zaczynają się od systematycznego odkładania drobnych kwot.

frank szwajcarski

Sposób 1

Warto zacząć spłacać kredyt bezpośrednio we franku, czyli w walucie kredytu, co oznacza, że powinniśmy zawrzeć aneks z bankiem o spłacie we franku szwajcarskim i zacząć korzystać z elektronicznego kantoru walutowego, aby uniknąć kosztów szerokiego spreadu w banku.

Sposób 2

Warto kupować franki sukcesywnie małymi partiami w ciągu miesiąca, aby unikać ryzyka słabego kursu w jednym dniu, zwłaszcza gdy kupujemy z przyzwyczajenia pod koniec miesiąca.

Sposób 3

Warto kupować więcej franków niż wynosi rata kredytu, tak aby pojawiał się osad, czyli nadwyżka w tej walucie na rachunku obsługi kredytu. Dzięki temu, jeśli trafimy na chwilową zwyżkę kursu franka, możemy ominąć jeden lub dwa miesięczne zakupy.

Sposób 4

Jeśli mamy oszczędności choćby drobne, powinniśmy zakupić franki szwajcarskie i stworzyć pewien bufor na rachunku obsługi kredytu. Mając zobowiązania w walucie obcej nie ma uzasadnienia aby utrzymywać wszystkie oszczędności w złotych.

ratka

 

Na koniec podpowiadam

Sprawdzić czy obecna wartość naszej nieruchomości wzrosła w okresie kredytowania i porównaj jej wartość z bieżącą wartością kredytu. Jeśli nieruchomość jest więcej warta niż kredyt często warto rozważyć zmianę waluty kredytu na złote, aby nie spekulować na dużych kwotach. Kredyt we franku to niestety ogromna otwarta pozycja walutowa. Wydaje nam się, że mamy korzyść na niższym oprocentowaniu kredytów walutowych, jednak to różnica iluzoryczna, która może być natychmiast „zjedzona” kilkuprocentowym ruchem kursu walutowego.

A na deser

Z myślą o kredytobiorcach walutowych ICRA przygotowała usługę FX SKALPEL, która polega na uniknięciu kosztu nadmiarowego spreadu walutowego przy sprzedaży skredytowanej nieruchomości. Kupujący zwykle kupuje w kredycie złotowym, zaś sprzedający musi spłacić kredyt w euro. Dzięki współpracy z ICRA klient może uzyskać znaczne oszczędności na kosztach walutowych sprzedaży nieruchomości.

Sprawdź jak możesz obniżyć ratę w CHF.

Zobacz i zadzwoń do ICRA: +48 606 111 000 lub email na adres kontakt@icra.com.pl

ICRA pomaga klientom obniżać koszty kredytu, także tym którzy mają kredyt walutowy. Sprawdźcie nas. To nic nie kosztuje i nie wiąże się z ryzykiem.

KD_008

Krzysztof Dresler

Prezes Zarządu ICRA sp. z o.o.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *