Scanye – rewolucyjna aplikacja oszczędzająca Twój czas i pieniądze – APP REVIEW

Człowiek od wieków stara się ułatwić swoje życie zastępując wykonywanie nudnych i powtarzalnych czynności automatami, które wykonają te czynności za nich tak samo albo nawet lepiej, jednak bez ich udziału.

Mogą to być na przykład skompilowane algorytmy, których ręczne przeliczenie zajęłoby wielokrotnie więcej czasu niż wpisane danych do Excela i użycie napisanego wcześniej makra w Visual Basicu lub coś tak trywialnego jak przetransportowanie przedmiotu z jednego miejsca hali produkcyjnej na drugie.

Automatyzacja sprawia, że nasze życie staje się prostsze i szybsze, a co najważniejsze oszczędza nasz czas i pieniądze.

Ja nazywam się Kamil Dzieniszewski i przybliżę Wam aplikację Scanye, której zadaniem jest automatyzacja opłacania faktur. Jest to pierwszy artykuł z cyklu APP REVIEW, w którym będę opisywał ciekawe aplikacje i startupy ze środowiska FinTech.

Zaczynamy!

scanye

Czym jest Scanye?

W skrócie jest to aplikacja, która automatyzuje proces opłacania papierowych i cyfrowych faktur poprzez skrócenie do minimum czasu potrzebnego na odczytanie i przepisanie danych z faktury do systemu płatności.

Jak działa Scanye?

Twórcy wykorzystali potencjał aplikacji OCR (czyli oprogramowanie służące do rozpoznawania tekstu w zeskanowanym dokumencie) do stworzenia autorskiego algorytmu rozpoznawania danych na dowolnej fakturze. Dzięki temu nieważne kto wystawia fakturę, ponieważ Scanye poradzi sobie z jej odczytaniem.

System jednak potrafi czasem spłatać figla, ponieważ każda firma inaczej stylizuje swoje faktury. Z tego powodu nie da się ustalić jednego miejsca, z którego odczytuje się konkretne dane. Twórcy aplikacji jednak i na to się przygotowali. Po zeskanowaniu faktury system pyta się o to czy odczytane dane są poprawne.

Jeśli nie są, można szybko podmienić dane na prawidłowe.

scanye-faktury

Oszczędzanie czasu i pieniędzy

Aplikacja jest bardzo prosta i przejrzysta, a cały proces podzielony jest na 4 kroki.

 1. Zaloguj się na swoje konto w Scanye.
 2. Wybierz faktury, które chcesz opłacić.
 3. Potwierdź zgodność odczytanych danych.
 4. Dokonaj płatności przez swoje konto bankowe.

Proste, prawda?

Podobnie proces wygląda w ICRA.

 1. Cyfrowo lub pisemnie wypełniamy formularz ICRA.
 2. Drukujemy i podpisujemy.
 3. Skanujemy lub robimy zdjęcie.
 4. Wysyłamy skan lub zdjęcie na adres kontakt@icra.com.pl
 5. Cieszymy się niską ratą!

Wygoda dla przedsiębiorcy?

Scanye kieruje swoją aplikację przede wszystkim do przedsiębiorców, aby ci mogli skupić się na budowaniu swojego biznesu, a nie siedzeniu przy komputerze i wykonywaniu powtarzalnych, nudnych czynności.

Aplikacja jest użyteczna szczególnie w podróży, gdzie często mamy ograniczone możliwości ruchowe, brak możliwości użycia laptopa czy obawa przed wyciekiem danych.

Opłacenie faktury w tramwaju – CASE STUDY

 1. Wyciągamy telefon i otwieramy załącznik z fakturą, którą dostaliśmy na maila.
 2. Otwieramy fakturę w aplikacji Scanye, potwierdzamy dane i płacimy.

Prościej się już nie da.

Jest to mała rzecz, a oszczędność czasu ogromna.

Bo kto lubi płacić za faktury, kiedy cały proces jest długotrwały i opiera się na rutynowym przepisywaniu danych, które nie zawsze są w tym samym miejscu i tak samo sformatowane.

Czy Scanye jest dla Ciebie?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i cenisz swój czas oraz pieniądze to aplikacja Scanye jest dla Ciebie!

Comments

 1. Aplikacja Scanye brzmi bardzo sensownie. Upraszcza to, co normalnie potrafi zająć długie godziny, które to od teraz będzie można przeznaczyć na coś innego. Wypróbowałam na telefonie i byłam zaskoczona, jak sprawnie to działa. Na pewno się przyda!

  Co do samego artykułu: drogi Autorze, przecinki nie bolą! Jeśli publikuje się artykuł, wypadałoby dokonać przed wypuszczeniem go do ludzi ostatecznej korekty. Przecież czytając to zdanie: “System jednak potrafi czasem spłatać figle ponieważ każda firma inaczej stylizuje swoje faktury przez co nie da się ustalić jednego miejsca z którego odczytuje się konkretne dane.”, dostaje się zadyszki od samego czytania! Również tu i ówdzie w tej krótkiej, nota bene, notce wkradł się błąd gramatyczny. Na ogólne wrażenie składa się więc nie tylko treść, ale i forma. To tak na przyszłość. 🙂 Poza tym podobało mi się, że artykuł był pełen konkretów i wypunktowanych instrukcji. Przejrzystość bardzo na plus!

 2. Czy ja wiem czy to jest jakas nowosc. Przez moment myslalem, ze aplikacja radzi sobie z odczytem i automatycznym przeniesieniem danych z zeskanowanej / otrzymanej w PDF faktury do systemu ksiegowego BEZBLEDNIE ale widac ma z tym problem. Czyli standart jak np Readsoft. To nie jest jeszcze to. No chyba,ze ta aplikacja ma zupelnie inne przeznaczenie ale nie widze nigdzie opisu workflow.

Leave a Comment