Armagedon pośredników wynagradzanych przez banki

No, no. Jeszcze tylko miesiąc został Polsce na implementację unijnej dyrektywy o kredycie hipotecznym. Projekt przewiduje wyeliminowanie z telewizji reklam kredytów oraz zakaz wynagradzania przez bank pośredników kredytów mieszkaniowych. 

budowa-lqKNF i UOKIK zwróciły uwagę na niezdrową zależność do jakiej dochodzi, gdy pośrednik wynagradzany jest przez bank. Instytucje nadzorujące rynek finansowy argumentują swoją opinię w następujący sposób: „[…] chodzi o to, żeby zainteresowany hipoteką otrzymał najlepszą ofertę, a nie kredyt, za który pośrednik dostanie od banku najwyższe wynagrodzenie.” UOKIK z kolei obawia się, że “klient nie dostaje najlepszej oferty dla siebie, ale najlepszą dla pośrednika”. Więcej w Pulsie Biznesu:

Puls biznesu “Armagedon dla pośredników kredytowych”

ICRA – która od początku sprzeciwia się konfliktogennym relacjom pośredników z bankami – od swojego powstania działa wyłącznie w imieniu i na rzecz Klienta, jako jego pełnomocnik. Nie pobieramy także żadnych prowizji od banków. Pisaliśmy o tym na naszym blogu już ponad rok temu:

ICRA “Ile tak naprawdę kosztuje usługa pośrednika”

Zalety korzystania z usług brokerów – pełnomocników Klienta – podnosił Puls Biznesu w artykule poniżej.

ICRA “MSP idą po kredyt do brokera” – 

Pracowali w bankach, teraz chcą pracować dla małych przedsiębiorców. Niezależnych od instytucji finansowych firm takich jak ICRA – pomagających w pozyskiwaniu kredytów pojawia się coraz więcej…

Leave a Comment