ICRA pomoże Ci być Finansowym Ninja

Od kilku dni każdy Polak zainteresowany finansami może kupić i przeczytać książkę “Finansowy Ninja” Michała Szafrańskiego – blogera namawiającego do oszczędzania pieniędzy. Idea jest szczytna i bardzo nam bliska, bo o ile my wiemy, że można i warto nie przepłacać, o tyle często tzw. Kowalski wciąż wierzy, że „się nie da” i „to zbyt trudne”.

formularze2

Owszem, oszczędzanie czy inwestowanie wymaga zaangażowania i wysiłku, ale jak mówi przysłowie „bez pracy nie ma kołaczy”. Warto wypracować w sobie system dobrych nawyków, jak np. porównywanie cen towarów, czy usług  by obserwować różnice w portfelu. Jak się tego nauczyć i jak systematycznie wdrażać dobre nawyki finansowe w codziennym życiu?

„Mało, często powtarzane, stanowi wiele. Strzeżcie się drobnych wydatków – dosyć jest dla wody małego otworu, by wielki zatopiła okręt” – Benjamin Franklin.

Już we wstępie wspomnianej książki Szafrański ubolewa, że „w szkole niestety nie ma przedmiotu ‘finanse osobiste’, chociaż (…) powinien to być przedmiot obowiązkowy”. W pełni się zgadzamy z tymi słowami! Właśnie dlatego od 2014r. prowadzimy w przedszkolach i szkołach podstawowych warsztaty z matematyki finansowej, a latem br. uruchomiliśmy projekt dla dzieci ICRAedu, w którym przygotowaliśmy kolorowe zadania. Uważamy, że rodzice powinni zachęcać dzieci do sukcesywnego ćwiczenia matematyki i logiki, aby wyrabiać w nich jak najwcześniej zainteresowanie liczbami i pomagać w rozwiązywaniu łamigłówek.

Wiemy, jest to trudne, albowiem wielu z nas rodziców także ma zaległości w dziedzinie finansów. Pod tym względem książka, o której wspomniałam, jest encyklopedią wiedzy i niejako wstępem, zaczepką do dyskusji.

poprawione

Finanse mało kogo fascynują. Są czasem nużące, wymagają skupienia i analizy, wyciągania wniosków oraz szukania rozwiązań. Często także prowadzą do oszczędzania i wyrzeczeń, a tego prawie nikt nie lubi. Łatwiej jest pójść do doradcy finansowego i liczyć, że on załatwi wszystko za nas.

Warto jednak wiedzieć, że klasyczny pośrednik nie pracuje za darmo, jak to zwykliśmy postrzegać. Jest opłacany przez bank z naszych pieniędzy. Kto by chciał bez wynagrodzenia poświęcać mnóstwo swojego czasu i energii na rozwiązywanie cudzych problemów? Świadomy konsument powinien wiedzieć ile zarabia np. pośrednik finansowy i skąd biorą się pieniądze na jego wynagrodzenie. Dlatego ICRA stawia na transparentność, zarówno działań jak i wynagrodzenia, starając się, aby dla Klienta było to nie tylko jasne, ale i uczciwe.

specialisci-jasno

Szerzej pisaliśmy o tym tutaj:

https://www.icra.com.pl/model-icra/

Tytułowy “Finansowy Ninja” to osoba świadoma finansowo oraz m.in. asertywna, systematyczna,  skuteczna, a także znająca swoje możliwości i ograniczenia.

ICRA pomaga swoim Klientom w zostaniu takim Finansowym Ninją. Stanowimy wsparcie w temacie kredytów, potrafimy przeliczyć jaki kredyt jest adekwatny do indywidualnej sytuacji finansowej Klienta oraz sprawdzić czy klient za kredyt nie przepłaca. Nie jesteśmy przy tym klasycznym pośrednikiem finansowym, działamy zawsze w imieniu i na rzecz Klienta, a nie banku i właśnie przez klienta jesteśmy w przejrzysty sposób wynagradzani. Wspieramy w uzyskaniu oszczędności zarówno klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstwa.

Oszczędzając na kredytach z ICRA praktycznie nie musisz niczego sobie odmawiać, dokonywać samodzielnych analiz, czy przeliczeń. My zrobimy to za Ciebie! Mało tego, nie będziemy obiecywać Ci niemożliwego, skalkulujemy możliwe do uzyskania oszczędności, więc będziesz miał realny podgląd swoich finansów. Wystarczy, że do nas zadzwonisz 606 111 000 lub napiszesz: kontakt@icra.com.pl , a będzie to Twój pierwszy lub kolejny krok ku świadomości finansowej.

https://www.icra.com.pl/formularz/

„Sposób na to, by każdy miał pełne kieszenie: wydawaj zawsze grosz mniej, niż zarabiasz” – Benjamin Franklin.

Aneta Ignaciuk
Specjalista ICRA

a.ignaciuk@icra.com.pl

606 111 000

Leave a Comment