Wiedza ma moc – matma4kids z ICRA4kids w wakacje!!!

Edukacja jest bardzo ważnym elementem w kształtowaniu osobowości dziecka. Wiedza zdobyta w wieku dziecięcym będzie owocowała w dorosłym życiu. Nie bez powodu istnieje powiedzenie “Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

Z badań prowadzonych w USA oraz w krajach anglosaskich wynika, że podczas wakacji dzieciom “wyparowuje z głowy” wiedza, którą zdobywały przez miesiąc, a w przypadku matematyki nawet przez trzy miesiące!!! Dlatego ważne jest, aby nie przerywać całkowicie kontaktu z matematyką w wakacje.

Wiele dzieci bierze udział w specjalistycznych koloniach czy obozach językowych, jednak nie wszystkie. Aby nie doprowadzić do nierówności w osiągnięciach szkolnych i dać szansę każdemu dziecku na stabilny rozwój edukacyjny w ICRA4kids reaktywujemy program wspierania w wakacje kontaktu z matematyką u dzieci – matma4kids z ICRA4kids w wakacje :-).

Chcemy aby trud, który dzieci ponoszą w swoją naukę w roku szkolnym nie był “syzyfową pracą”. Na naszym profilu facebook https://www.facebook.com/ICRA4kids/ będziemy cyklicznie publikować zadania oraz łamigłówki matematyczne.

Zachęcamy dzieci w każdym wieku do rozwiązywania zadań, a jeżeli matematyka nie jest Waszą mocną stroną, proponujemy abyście poprosili o pomoc rodziców. Pamiętajcie: “Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.” – Adam Mickiewicz.

Dla najbardziej wytrwałych i zaangażowanych przewidzieliśmy upominki 😊. Zapraszamy wakacyjnej przygody z matematyką „Wiedza ma moc!!!

Krzysztof Dresler – prezes zarządu ICRA

Leave a Comment