Dobry towarzysz jest zawsze lepszy od dobrego posiłku

Wyjazd do Kenii skłonił mnie do spojrzenia świeżym okiem na kwestię ochrony i bezpieczeństwa. W tytule przywołałem przysłowie afrykańskiego autora – LUO, zainspirowany do napisania paru słów o ważnym acz często zapomnianym towarzyszu finansowej części naszego życia.

g_-_960x480_-_s_76017x20160829183858_0

Staramy się zabezpieczać dom, majątek kupując zamki, alarmy czy ubezpieczenia. Mniejszą jednak wagę przywiązujemy np. do danych osobowych, kart kredytowych, nie mówiąc już o testamentach i sukcesji w przypadkach losowych. Odsuwamy od siebie trudne wydarzenia, mimo że taka postawa może skomplikować życie nie tylko nam, ale także naszym najbliższym.

Tegoroczny koniec wakacji zaskoczył nas „wyciekiem” danych PESEL. Co prawda, jak się teraz okazuje, możemy mieć do czynienia z zupełnie legalnym hurtowym pobraniem danych na wielką skalę. Niezależnie jednak od sposobu uzyskania dostępu do danych i ich pozyskania, jego ogromna skala musi zwrócić naszą uwagę i wzmóc czujność.

Dane osobowe w nieuprawnionych rękach mogą oznaczać wyłudzony kredyt, zakupy na raty na nasze konto, czy też inne mało przyjemne zaskoczenia.

Dlatego też dla naszych klientów przygotowaliśmy specjalną usługę „ICRA Credit Pass”. Bazując na danych 

Biura Informacji Gospodarczej i BIK jesteśmy w stanie pomóc klientom uzyskać bieżący monitoring każdego ruchu na naszych danych osobowych w kontekście zapytań o kredyty. Ponad suchą informację nasza usługa ICRA Credit Pass pozwala dodatkowo na profesjonalne przeanalizowanie z ekspertami ICRA naszego osobistego profilu kredytowego wraz z własną historią kredytową. Tę część usługi określamy jako ICRA Credit Risk Profile, pozwala ona zastanowić się czy możemy obniżyć nasze koszty i poprawić warunki kredytowe. Na podstawie profilu, prowadząc negocjacje z bankami, możemy uzyskać lepsze ceny kredytów dzięki usłudze ICRA optima.

Nie zwlekajcie. Nie warto samodzielnie eksperymentować na własnym organizmie w trudnej materii finansów. Warto pozyskać wiedzę od ekspertów ICRA. Wystarczy zadzwonić, aby dowiedzieć się jak zwiększyć swoją ochronę finansową. „Dobry towarzysz finansowy na co dzień – jakim będzie ICRA Credit Pass – jest zawsze lepszy od dobrego posiłku.” Pozwala skonsumować go w spokoju 🙂

Tel. +48 606 111 000, mail: kontakt@icra.com.pl;

FB: https://www.facebook.com/ICRAscore

Autor: Krzysztof Dresler

Prezes zarządu i wspólnik ICRA spółka z o.o.

Przez kilkanaście lat pracował w bankowości, nadzorując jako wiceprezes zarządu PKO Bank Polski SA w latach 2008-2011 obszar ryzyka i windykacji, a czasowo także bankowość inwestycyjną. Był Przewodniczącym Komitetu ds. Zarządzania Aktywami i Pasywami oraz Przewodniczącym Komitetu Kredytowego Banku. W latach 2010-2012 był sekretarzem Rady Nadzorczej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.

Ukończył finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz podyplomowe studia filozoficzne w Collegium Civitas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *