ICRA4kids

ICRA4kidto przedsięwzięcie niekomercyjne ICRA, nakierowane na promowanie edukacji finansowej i aktywności fizycznej na wczesnym etapie życia.

Na warsztatach prezentujemy dzieciom historię i rolę pieniądza, główne podmioty rynku bankowego oraz rolę oszczędności i kredytów w życiu każdego dziecka i osoby dorosłej.
Dzieci dowiadują się jak działa bank, skąd biorą się w nim pieniądze, czy warto brać kredyty, czy może lepiej zaoszczędzić. Na przykładach z dnia codziennego przedstawiona jest teoria finansów.

W projekcie LICZNIK, którego ICRA4kids jest partnerem finansowym, kupujemy potrzebującym dzieciom karnety na basen. Dzięki basenom przeplłyniętym przez Ambasadorów projektu ilośc środków funduszu na ten cel sukcesywnie zwiększa się. Można nas wspierać: http://itonsociety.com/licznik

WIEDZA MA MOC. Baw się matematyką z ICRA4kids

Szkoła jako podstawowa instytucja socjalizacji stara się podjąć zadanie pracy z nierównościami, nadrabiając dodatkowo zaniedbania w kapitale kulturowym, wyniesione ze środowisk rodzinnych. Tradycyjne podejście edukacyjne nie jest jednak wystarczające. Wyrównanie nierówności wymaga dodatkowego wysiłku i zaangażowania.

Dlatego w ICRA4kids chcemy stawić temu wyzwaniu czoła otwierając program wspierania edukacji matematycznej u dzieci. Bazujemy na sprawdzonym podejściu propagowanym przez KIPP: „Work hard, be nice”. Te dwie zasady „pracuj ciężko” oraz „bądź miły” zbliżą Twoje dziecko do upragnionych studiów.

Wiemy, że przede wszystkim w wakacje spada kontakt dzieci z wiedzą, co dodatkowo utrudnia wejście w nowy rok szkolny. Dlatego proponujemy, aby rodzicie rozbudzali w dzieciach nawyk rozwiązywania nieskomplikowanych zadań matematycznych co parę dni.

ICRA4kids przygotowała zadania matematyczne dla Twojego dziecka, które można znaleźć na stronie: www.icra.com.pl/edu

To działa! Spróbuj już dziś.

Jeśli macie własne propozycje zadań wysyłajcie na kontakt@icra.com.pl.

WARSZTATY dla dzieci

edu dla dzieci

Zespół ICRA prowadzi bezpłatne warsztaty dla dzieci w szkołach podstawowych na temat „Pieniądz – co warto o nim wiedzieć?” odnośnie sposobu działania rynku finansowego i kredytowego i ogólnie finansów. Pomaga zrozumieć dzieciom m.in. skąd się biorą pieniądze, na czym polega oszczędzanie i dlaczego jest ono konieczne, na czym polega kredytowanie oraz pozwala im odróżnić potrzeby od zachcianek i zrozumieć prawdziwy sens reklam.

„Według badań przeprowadzonych przez TNS 92 % Polaków uważa, że wcześnie rozpoczęta edukacja finansowa pomaga w codziennym życiu. Ponad jedna trzecia respondentów jest natomiast przekonana, że edukacja finansowa powinna rozpocząć się w już w szkole podstawowej. Dlatego warto wprowadzać elementy edukacyjne już od najmłodszych lat i uczyć dziecko codziennych nawyków”

Zainteresowanych warsztatami w szkole prosimy o kontakt:

kontakt@icra.com.pl
+48 606 111 000


WEBINAR „Podstawy matematyki finansowej”

edu webinaria dla dorosłychDla osób dorosłych ICRA prowadzi warsztaty w formie online zapoznając uczestników z podstawami matematyki finansowej. Tematami poruszanymi na spotkaniach są m.in. zasady działania banków i porady jak świadomie wybierać ofertę kredytową, uwzględniając wszystkie koszty kredytu.

Zostaw email a będziesz otrzymywał powiadomienia o nadchodzących webinarach:

Adres email

[wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę."]

CZYTAM I GŁÓWKUJĘ – Książki dla dzieci

Czytam i główkuję

Prezes zarządu ICRA – Krzysztof Dresler jest ambasadorem serii „Czytam i główkuję”. Projekt ten ma na celu doprowadzenie do sytuacji, kiedy umiejętność liczenia nie będzie już nigdy przykrą koniecznością, lecz stanie się modną kompetencją. Edycja „Czytam i główkuję” pozwala w przystępny sposób posiąść i ugruntować podstawową wiedzę matematyczną i logiczną.

Link do wywiadu w „Polskie Radio”

  • Liczę sobie
    Liczę sobie
  • Liczę sobie - czekoladki
    Liczę sobie - czekoladki