Korzyści z usługi ICRA w stosunku do ofert kredytów konsolidacyjnych

Obecnie mamy wysyp bardzo wielu produktów kredytowych. Reklamowane są jako łatwo dostępne. Skoro są tak bardzo w zasięgu ręki, to muszą mieć haczyk, który możemy połknąć. Często wiąże się z nimi skomplikowana umowa, są obwarowane licznymi przypisami, opłatami i dodatkowymi obowiązkowymi usługami. Zazwyczaj takie zapisy są drobnym druczkiem, także człowiekowi czasem trudno się w tym połapać.

cropped-cropped-final.jpg

Wszystkie reklamy kredytów, zakupów ratalnych czy pożyczek kuszą niskim oprocentowaniem, minimum formalności i szybkim przeprowadzeniem procesu. Kredyty wydają się być idealne dla nas. Idziemy więc do oddziału, siadamy naprzeciwko Doradcy Klienta i opowiadamy szczegółowo ile i na co pieniędzy potrzebujemy oraz jakie mamy dochody, wydatki i dostępne zabezpieczenie. Cierpliwie czekamy na decyzję i ucieszeni pozytywnym jej rozpatrzeniem szybko podpisujemy podsunięty nam plik papierów, często bez przeczytania.

Tak oto dostaliśmy kredyt. Cały nasz. Przeznaczymy go np. na mieszkanie, w końcu gdzieś mieszkać trzeba. Dopiero w momencie spłaty pierwszej z wielu, wielu rat przychodzi refleksja. Albo i nie. Być może uznamy, że stać nas na kolejny kredyt, np. na nowy samochód, więc już mamy dwa kredyty. A może dodatkowo chcemy zrobić remont, urządzić ogród, zrobić plac zabaw dla dzieci. Kolejny kredyt?

Nadmiar kredytów może zbytnio obciążać domowy budżet. Zaczyna brakować na paliwo do nowego auta, a fundusz remontowy uszczuplamy o wydatki na bieżące potrzeby. Oglądamy reklamy. Idziemy do banku. Szukamy rozwiązania.

Co zaproponuje nam bank? 

Zapewne konsolidację, która polega na zaciągnięciu nowego kredytu na spłatę posiadanych zobowiązań. Nie musimy już pilnować trzech różnych harmonogramów spłaty wcześniejszych kredytów. Natomiast nie będzie to usługa darmowa, ponieważ bank zaproponuje nam w zamian dość wysokie oprocentowanie oraz prowizję, natomiast samo obniżenie raty najczęściej nastąpi kosztem wydłużenia okresu spłaty kredytu. Po ludzku: co miesiąc zapłacimy jedną niższą ratę, ale będziemy ją płacić dużo, dużo dłużej… Jest to korzystne jeśli myślimy tylko o „tu i teraz”, ale warto pamiętać, że finalnie nasz kredyt będzie kosztował więcej i obciążał nasz domowy budżet dłużej.

Jest też inne rozwiązanie.

Niższa miesięczna rata i niższy całkowity koszt kredytu. Bez wydłużania okresu spłaty. Jeśli zwrócimy się do ICRA, firma zaproponuje nam refinansowanie naszych kredytów. Co to właściwie znaczy? Teoretycznie jest podobnie: wzięcie nowego kredytu na spłatę pozostałych trzech i finalnie niższa rata miesięczna. Różnica polega na tym, że ICRA nie jest bankiem, ani nie pracuje dla banku.

Działa w imieniu i na rzecz swojego Klienta, więc nie występuje konflikt interesów. Jak to działa? ICRA negocjuje z bankami wysokość całkowitego oprocentowania naszego nowego kredytu refinansowego na podstawie profesjonalnego profilu ryzyka.

Mówiąc prościej: ICRA sprawdza naszą indywidualną sytuację finansową i dobiera dla nas odpowiednio atrakcyjne warunki kredytu. Na każdym kroku jesteśmy informowani o postępach, nie namieszamy sobie w BIK-u, a nawet zweryfikujemy czy nasza historia kredytowa jest prawidłowa.

W razie potrzeby mamy także możliwość dobrania dodatkowych środków. Owszem, firma pobiera wynagrodzenie za swoją pracę, ale występuje ono w przypadku osiągnięcia sukcesu, czyli uzyskania dla Klienta korzystnego kosztowo kredytu i jest to niewielka część uzyskanej oszczędności. Wszyscy są zadowoleni.

A co z przedsiębiorcami?

Osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz spółki z sektora MŚP również mają możliwość skorzystania z oferty ICRA. Specjalnie dla nich powstała usługa ICRAoptima, która pozwala na optymalizację kosztów i warunków kredytowych dla firm.

Mamy wakacje, pojawiają się dodatkowe wydatki, zatem warto przypomnieć, że jeśli naszych kredytów nie spłacamy, mamy mniejsze szanse uzyskania atrakcyjnych kredytów w przyszłości. Lepiej działać zawczasu i nie czekać, aż będzie za późno. 

Po więcej szczegółów zadzwoń 606 111 000 lub napisz na kontakt@icra.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *