Nowy ROK, nowe plany w ICRA

Jak co roku w styczniu – w rocznicę powstania ICRA – przypominamy po co jest ICRA, jakie oferuje usługi oraz jakie problemy pozwala rozwiązać.

ICRA to unikalne na rynku rozwiązanie scoringowe, które pomaga szacować ryzyko kredytowe oraz obniżać koszty kredytów rodzinom i małym firmom. Działamy w trzech segmentach:

  • Klient indywidualny – główne usługi ICRA Pomoc oraz ICRA Risk Profile,
  • Mała Firma – Firmowa dobra rada oraz ICRAoptima,
  • Business 2 Business – ocena ryzyka kredytowego portfeli.

ICRA Risk Profile to niezależna ocena naszej zdolności, wiarygodności i pojemności kredytowej, zawierająca oszacowanie adekwatnych cen kredytów do naszego profilu ryzyka. Profil ryzyka jest dobrym argumentem jeśli chcemy zrefinansować lub skonsolidować swój kredyt na tańszy lub negocjować z bankiem macierzystym obniżenie jego ceny (samodzielnie lub z wsparciem ICRA).

Jeśli ICRA Risk Profile brzmi technicznie, nie rozumiecie o co w tym chodzi to warto skorzystać z usługi ICRA Pomoc. Nikt z nas nie rozumie wszystkich klauzul w kredycie. Wszelkie wątpliwości warto więc przekazać do eksperta ICRA, który niezależnie zbada temat i zaproponuje rozwiązanie.

Po zakupie usługi w sklepie on-line ICRA https://www.icra.com.pl/produkt/porada-finansowa/ ekspert ICRA zadzwoni do Ciebie na wskazany numer (z numeru: 606 111 000), abyś przedstawił swój problem. Omówimy go i podpowiemy jak zadziałać.

Pamiętajcie, że ICRA to zespół osób z dużym praktycznym doświadczeniem w kwestiach bankowości. Dlatego oferujemy specjalistyczne porady kredytowe, niezależne od banku.

Dla małych firm przygotowaliśmy usługę ICRAoptima. To unikalne na rynku finansowym podejście, które pozwala firmom z sektora MŚP doprowadzić do optymalizacji swoich kosztów oraz warunków kredytowych.

Usługa bazuje na niezależnym od banku modelu scoringowym, dzięki któremu ICRA jest w stanie zbudować indywidualny Profil Ryzyka Firmy, czyli jej niezależną charakterystykę ryzyka kredytowego.

Dzięki dogłębnemu zbadaniu sytuacji finansowej firmy i jej “spięciu” Profilem Ryzyka Kredytowego, ICRA skutecznie przeprowadzi negocjacje z bankami, aby uzyskać dla firmy adekwatne ceny oraz warunki kredytowe. Nowe ceny kredytów oznaczają realną oszczędność kosztów odsetkowych, wyrażoną niższym łącznym kosztem kredytów. Pamiętajmy też, że to ogromna oszczędność czasu. Kto dziś lubi te wizyty w bankach i tłumaczenie wielokrotnie tych samych kwestii?

Wierzcie mi, warto te skomplikowane tematy kredytowe powierzyć ekspertom. W małej firmie liczy się każda złotówka, warto więc obniżyć koszty kredytu firmowego już dziś.

Pierwszy krok na ścieżce optymalizacji kosztów kredytów można również wykonać inaczej, tzn. kupując usługę Firmowa Dobra Rada: https://www.icra.com.pl/produkt/porada-finansowa-msp/

Aby znaleźć podpowiedź, jak obniżyć koszty kredytów firmowych skorzystaj z porady ICRA dla MŚP. Nasz konsultant wysłucha tematu, następnie zespół ekspertów ICRA przygotuje rekomendacje działań zmierzających do optymalizacji kosztów kredytów. Ta niedroga usługa jest idealnym pierwszym krokiem do otwarcia dłuższej współpracy z ICRA.

Dlaczego warto skorzystać z ICRA?

  • ICRA to specjaliści z praktycznym doświadczeniem w bankowości, którzy pomagają klientom obniżać koszty kredytów.
  • ICRA to niezależny doradca. Nie bierze prowizji od banków jak pośrednik kredytow. Działa w imieniu i na rzecz klienta, a nie jest firmą powiązaną z bankami.
  • ICRA ma przejrzysty model wynagrodzenia – prowizja to niewielka część uzyskanych oszczędności kredytowych – płacimy sobie sami!

ICRA nie pobiera żadnych prowizji od banków, dzięki czemu nie jest narażona na konflikt interesu. Jest niezależnym i profesjonalnym negocjatorem warunków kredytowych, działającym wyłącznie w imieniu i na rzecz Klienta.

ICRA poddała także swoją usługę zewnętrznej ocenie kilku tysięcy niezależnych osób. Ponad 70 % oceniających, po zrozumieniu modelu działania ICRA, powierzyłoby ICRA zarządzanie swoimi zobowiązaniami finansowymi.

Jeszcze wyższy rezultat – 80% – uzyskaliśmy pytając, czy warto zaufać ICRA. Dodatkowo ponad 85% oceniających stwierdziło, że ICRA jest ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem dla osób mających kredyty, które pozwala na optymalizację warunków kredytowych.

Autor

Krzysztof Dresler

Krzysztof Dresler

Współtwórca i prezes zarządu ICRA

Przez wiele lat pracował w bankowości na najwyższych szczeblach kierowniczych. Obecnie wspiera firmy oraz rodziny w układaniu poprawnych relacji z bankami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *