„W RAMIE” – projekt crowdfundingowy. Dlaczego warto wspierać?

„Crowdfunding” to nowoczesna metoda budowy zaangażowania, a jednocześnie pozyskiwania zaplecza finansowego niezbędnego do realizacji różnorakich projektów. Jak wiemy w gospodarce jest stała „przepychanka” pomiędzy posiadaczami kapitału/akcji/udziałów itp. a osobami, które mogą zaoferować jedynie pracę/kreatywność, czy innowację. Platformy crowdfundingowe są nowatorską drogą do pozyskania przez kreatywnych środków na realizację innowacyjnych projektów. Darczyńcy poza poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, otrzymują nagrody za datki, albo stają się w niewielkiej części „udziałowcami” projektów.

Jestem entuzjastą tych form wsparcia, albowiem pozwalają one wręcz każdemu pozyskać upragnione środki na start projektu, a przy okazji to szansa na rozpropagowanie własnego pomysłu. W ramach iTON Society – przedsięwzięcia dedykowanego realizacji nieomercyjnych projektów intelektualnych i artystycznych (www.itonsociety.com) – Maria Biardzka i Matylda Dębska przygotowały projekt książeczek o sztuce dla dzieci o tytule „W RAMIE”.

Projektem „W RAMIE” chcemy udowodnić, że krocząc drogą zabawy, można odbyć niezwykłą podróż po świecie sztuki. Naszym celem jest oswojenie najmłodszych, zarówno z arcydziełami jak i mniej znanymi kreacjami. Ucząc dzieci patrzenia na sztukę poprzez rozwijanie ich kreatywności i spostrzegawczości, wierzymy że galerie i muzea odwiedzane będą przez nowe pokolenie pasjonatów.

Cel zbiórki to wydanie pierwszej serii książeczek zatytułowanych “W ramie”. Ich bohaterem będzie przyjazny i barwny Pana Ramę. Każda książeczka w serii będzie dotyczyła określonej tematyki, np. woda, zwierzęta, zawody. Pierwsza z publikacji, którą przygotowaliśmy, nosi tytuł “Nad wodą”. Prezentujemy w niej 15 reprodukcji, które w różnorodny sposób przedstawiają wodę, oraz 15 ćwiczeń przygotowanych do każdej z nich. Wśród reprodukcji pokazanych w książce są dzieła takich artystów jak Van Gogh, Brueghel, Monet czy Vernet. Pan Rama będzie towarzyszył naszym czytelnikom i odkrywcom na szlakach historii sztuki.

Dla darczyńców przygotowane są nagrody. Warto sprawdzić :-). Nawet niewielkie datki zbliżają projekt do realizacji zatem zapraszam i zachęcam do wsparcia projektu „W RAMIE”, co można uczynić na platformie:

https://wspieram.to/wramie

Krzysztof Dresler

2 thoughts on “„W RAMIE” – projekt crowdfundingowy. Dlaczego warto wspierać?”

  1. Crowdfunding jest fajną odpowiedzią na brak ram do wspierania ciekawych pomysłów. Kreatywni innowatorzy nie znają zwyczajnie, choćby ze względu na swój wiek, zasobnych posiadaczy kapitału, którzy z kolei chętnie wsparliby inicjatywy, ale nie są świadomi ich istnienia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *