Wiedza ma Moc. Baw się w wakacje matematyką z ICRA4kids !

ICRA4kids to inicjatywa która stoi na dwóch filarach:

  • Wspieraniu wiedzy finansowej na wczesnym etapie edukacji,
  • Projektach charytatywnych z obszaru aktywizacji fizycznej dzieci i młodzieży, takich jak #LICZNIK (link: icra.com.pl/licznik/)

#matma4kids

Nowoczesny świat konfrontuje nas z RÓŻNICĄ, różnicą ras, kolorów, kultur, stylów życia, ale również różnicami ekonomicznymi, dla których właściwym określeniem są NIERÓWNOŚCI.

W przypadku dzieci nierówności te często oznaczają nierówny dostęp do edukacji, co powoduje, że RÓŻNICE w miarę upływu czasu się pogłębiają, a w dalszej kolejności prowadzi do konserwacji nierówności społecznych i rodzi frustracje i napięcia.

Szkoła jako podstawowa instytucja socjalizacji stara się podjąć zadanie pracy z nierównościami, nadrabiając pewne zaniedbania w kapitale kulturowym, wyniesione ze środowisk rodzinnych. Tradycyjne podejście edukacyjne nie jest jednak wystarczające. Wyrównanie nierówności wymaga dodatkowego wysiłku i zaangażowania rodziców, szczególnie w wakacje, kiedy najbardziej spada aktywność naukowa dzieci.

Dlatego też w ICRA4kids (fb: ICRA4kids) kontynuujemy coroczną inicjatywę wspierania edukacji finansowej i matematycznej u dzieci. Bazujemy na sprawdzonym podejściu: „Work hard, be nice”. Te dwie zasady „pracuj ciężko” oraz „bądź miły” wiodą do lepszych rezultatów w szkole i nie tylko.

W wakacje spada kontakt dzieci z wiedzą, co dodatkowo utrudnia wejście w nowy rok szkolny. Dlatego proponujemy, aby rodzicie rozbudzali w dzieciach nawyk codziennego rozwiązywania nieskomplikowanych zadań i quizów matematycznych publikowanych każdego dnia na fanpage ICRA4kids.

ICRA4kids przygotuje i umieści na stronie www.icra.com.pl/edu i fanpage facebook.com/ICRA4kids zadania matematyczne dla Twojego dziecka, które wspólnie rozwiążecie. Spróbuj już dziś :).

Jeśli macie własne propozycje zadań wysyłajcie na kontakt@icra.com.pl

 

Krzysztof Dresler

Prezes Zarządu ICRA sp. z o.o. która oferuje rozwiązanie scoringową pozwalające na obniżenie kosztów kredytów rodzinom i małym firmom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *