Zawieranie umów przez Internet w Autenti

Artykuł z cyklu „ICRA poleca sprawdzonych partnerów”.

Internet jest w naszym życiu wszechobecny. Towarzyszy w rozrywce, zakupach, a także w biznesie. Dzięki niemu czynności, które w przeszłości wymagały  wyjścia z domu, teraz są formalnością, którą bez problemu dokonujemy zdalnie. Podpisanie dokumentów, co przez wiele lat robiło się odręcznie i wiązało się z wysyłką pocztą lub kurierem, teraz możliwe jest poprzez platformę Autenti.

Ciekawa rzecz, Autenti Sp. z o.o. została założona w 2013 roku przez cztery osoby mające wieloletnie doświadczenie w branży internetowej. Stworzyli oni platformę, dzięki której bez problemu można dokonać autoryzacji dokumentów i zawierać umowy przez Internet. Z platformy korzysta już ponad 21 000 użytkowników. ICRA jest jednym z pierwszych użytkowników Autentii, w dodatku bardzo zadowolonych.

praca-w-domu

Klientów, korzystających z usług Autenti można nazwać liderami zmian, ze względu na unikalny charakter usługi, ułatwiający funkcjonowanie firmy. Czas, który upływa od momentu pierwszego podpisu umowy do momentu jej sfinalizowania skraca się z kilku dni do kilkunastu minut. Platforma dostępna jest na każdym urządzeniu podłączonym do Internetu, a założenie konta zajmuje tylko chwilę i jest dość intuicyjne.

Autenti umożliwia podpisanie między innymi:

– umowy o dzieło lub zlecenie

– protokoły odbioru

– umowy inwestycyjne

– umowy sprzedaży

– kontrakty z klientami

– umowy NDA z kontrahentami.

Warto zauważyć, że można zawierać także umowy cięższego kalibru. Platforma Autenti pozwala na korzystanie z podpisu elektronicznego, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Ułatwienie oraz przyspieszenie procesu zawierania umów jest szczególnie korzystne w biznesie. Podczas posługiwania się podpisem elektronicznym eliminujemy także koszty związane z opracowaniem czy wysyłką dokumentów.

Co to jest podpis elektroniczny?

Inaczej nazywany e-podpisem. Posiada cechy autentyczności, integralności oraz niezaprzeczalności. W oparciu o Rozporządzenie eIDAS podpis elektroniczny musi być:

  • w postaci elektronicznej,
  • złożony przez podpisującego, który jest osobą fizyczną,
  • dołączany lub powiązany z podpisywaną treścią
  • świadomie użyty przez podpisującego podczas podpisywania dokumentu.

W Polsce z elektronicznego podpisu korzysta zaledwie niecałe 300 tys. osób, co stanowi mniej niż 1% obywateli. Polacy nadal mają wiele obaw związanych z technologią oraz bezpieczeństwem. Niesłusznie, ponieważ taki podpis jest nie tylko bezpieczny, ale i wygodny oraz zgodny z prawem (potwierdza to opinia prawna Kancelarii Szostek Bar i Partnerzy).

Podpis elektroniczny przyporządkowany jest wyłącznie do osoby go składającej. Cały proces nie jest skomplikowany, ale jednocześnie wymaga odpowiedniego sposobu złożenia.

Certyfikat Autenti

Informacje na temat pełnego procesu podpisywania dokumentów zawarte są
w Certyfikacie Autenti. Certyfikat można pobrać bezpośrednio z platformy na dysk jako oddzielny dokument do podpisanej umowy.

ICRA od swojego startu korzysta z usług Autenti, ponieważ usprawnia to działania operacyjne  i przyspiesza kontakt z Klientami. Wystarczy kilka chwil, aby zawrzeć umowę i potwierdzić warunki kontraktów, bez konieczności spotkania „twarzą w twarz” z kontrahentem. Pozwala to zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Pracownicy, a także Klienci ICRA cenią możliwości platformy, ponieważ podpisywanie umów przez Internet jest o wiele bardziej komfortowe.

Paulina Chudzyńska / Konsultant ICRA

Aneta Ignaciuk / Specjalista ICRA

1 thought on “Zawieranie umów przez Internet w Autenti”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *